FAQ

Aké služby mi poskytne realitná kancelária?

 

Kompletný právny, sprostredkovateľský, poradenský, inzertný servis, ktorým zabezpečíme plynulý a bezproblémový prevod nehnuteľnosti. Naša kancelária pri tomto však nekončí. Radi pomôžeme aj za hranicami bežných služieb poskytovaných realitnými kanceláriami - sprostredkovaním to nekončí.

 

Akú cenu má moja nehnuteľnosť?

 

Nehnuteľnosť ohodnocujeme z viacerých hľadísk - druh, stav, lokalita, trh, využitie a iné. Každý jeden faktor môže razantne zvýšiť, no zároveň znížiť hodnotu nehnuteľnosti. Jednoduchý vzorec aplikovateľný na všetky nehnuteľnosti však neexistuje. Radi Vás preto uvítame v našej kancelárii, prípadne Vám radi pomôžeme ohodnotiť Vašu nehnuteľnosť aj prostredníctvom e-mailu/telefonátu.

 

Aká nehnuteľnosť je tá správna?

 

Správna nehnuteľnosť je tá, ktorá Vám najviac vyhovuje. Je to tá, v ktorej využijete jej maximálny potenciál, ktorú môžete upraviť alebo rovno kúpiť v podobe, ktorá sa Vám páči, ktorá je blízko obchodov, parkov, lesa, stanice a zároveň ďaleko od diaľnice, hlavnej cesty, hluku mesta a je za super cenu.

Realita je však trochu iná. Mnohokrát je nevyhnutné ustúpiť v niektorých nárokoch. Nechajte si poradiť od našich maklérov pri výbere tej správnej nehnuteľnosti - poznáme lokality, výhody a aj riešenia na prípadné mínusy.

 

Koľko stoja služby realitnej kancelárie?

 

Realitná kancelária si nárokuje na sprostredkovateľskú províziu až po úspešnom predaji resp. kúpe nehnuteľnosti. Bežná výška provízie sa pohybuje na úrovni 3% z celkovej ceny nehnuteľnosti. Vzhľadom na obtiažnosť predaja (exekúcie, nesprávne zápisy nehnuteľností a pod.), sa môže cena za naše služby zvyšovať alebo aj znižovať, všetko závisí primárne od dohody s klientom. Pri prenájmoch sa cena služby pohybuje vo výške mesačného nájmu. 

 

Hľadám nehnuteľnosť, viete mi pomôcť?

 

Najväčšie realitné portály, a tých je hneď niekoľko, majú v ponuke takmer 200.000 nehnuteľností. Vyhľadávanie medzi nimi si vyžaduje mnoho času, nehovoriac o stratenom čase v prípade neúspešných obhliadok. Naši makléri Vám veľmi radi pomôžu s hľadaním tej pravej nehnuteľnosti pre Vás. Na základe Vašich detailných požiadaviek Vám pripravíme ponuku šitú priamo pre Vás. V prípade vyhľadávania nehnuteľnosti, zabezpečenia plynulého prevodu a komunikácie s druhou realitnou kanceláriou si naša realitná kancelária vyhradzuje právo na sprostredkovateľskú províziu vo výške 1% z celkovej ceny nehnuteľnosti, prípadne podľa dohody s klientom.